Świece sojowe

Sortuj wg

Filter by price

Świece sojowe to ekologiczny wybór 

Ręcznie robione świece sojowe to świetny wybór dla osób, które dbają o środowisko. W przeciwieństwie do świec parafinowych, podczas spalania nie uwalniają toksycznych substancji. Podczas spalania parafiny powstają substancje, które zagrażają zarówno ludziom, zwierzętom domowym i atmosferze ziemskiej. Wśród nich są między innymi  benzen i toluen, które uwalniane do otoczenia, według badań naukowców, wykazują działanie rakotwórcze.

Dodatkowo podczas spalania świec parafinowych w pomieszczeniu tworzy się dym zawierający duże ilości dwutlenku węgla. Wdychanie go przez kilka godzin sprzyja bólom głowy. 

Materiałem, który znacznie lepiej niż parafina sprawdza się przy produkcji świec, jest soja, którą stosujemy w naszych produktach. Dzięki niej nasze świece są ekologiczne, ale także całkowicie bezpieczne – sojowe świece zapachowe, mogą być zapalane nawet przez alergików i kobiety w ciąży. 

Świece sojowe wystarczają na dłużej i są bezpieczne 

Świeczki sojowe palą się znacznie dłużej niż te parafinowe. Sprawia to, że po zakupie możemy się nimi cieszyć dłuższy czas.  Wosk sojowy topi się w znacznie niższej temperaturze, a to zmniejsza ryzyko poparzenia się.  Podczas spalania świecy emitowany zapach jest intensywny, ale przyjemny i nie duszący. Pamiętaj, że jeśli dojdzie do rozlania wosku sojowego,  łatwo i szybko można go usunąć z powierzchni używając do tego celu wody z dodatkiem niewielkiej ilości  mydła.

Ręcznie robione zapachowe świece sojowe to idealny pomysł na prezent

Świeczki sojowe są świetnym elementem wyposażeniem każdego modnego wnętrza oraz wspaniałym pomysłem na prezent. Świeczki sojowe to uniwersalny podarunek dla każdego! Możesz podarować zapachowe świece Mamie, koleżance, współpracownikowi. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ekologiczne zapachowe świeczki sojowe, które nadają się także dla wegan, ponieważ przy ich produkcji nie cierpi żadne żywe zwierzę. Powstają one w duchu zero waste, ograniczamy ilość wytwarzanych podczas produkcji odpadów, a zamówienia pakujemy w kartony z odzysku.